Ziemia okrzemkowa – zalety i działanie

Trend życia zgodnego z naturą sprawia, że  ludzie interesują się terapiami powstającymi z mocy sił przyrody.  Sięgają po witaminy zarówno naturalne, jak i po suplementy diety. Do jakiegoś czasu do grona zdrowej żywności zalicza się także ziemię okrzemkową (zwaną inaczej ziemią diatomitową, diatomit). Jest to  miękka skała, w skład której wchodzi amorficzna krzemionka SiO2 oraz domieszki krzemionki krystalicznej.

Dwie odmiany ziemi okrzemkowej

Ziemia okrzemkowa występuje w dwóch odmianach: przeznaczonej do kontaktu z żywnością oraz przemysłowej. Odmiana dopuszczona do spożycia zawiera ok. 30-33% krzemu, 19% wapnia, 5% sodu, 3% magnezu, 2% żelaza oraz niewielkie ilości tytanu, boru, miedzi, cyrkonu i manganu. Odmianę jadalną   niedawno zaczęto wykorzystywać w celach leczniczych. Badania naukowe potwierdziły, że obie postaci krzemu: opal i kwarc oraz wapń, magnez, sód i żelazo mają liczne zastosowania prozdrowotne. Szczególnie jest działanie detoksykacyjne, którego podstawą jest zdolność przyciągania  toksyn, złogów, pasożytów oraz innych szkodliwych substancji. Ziemia okrzemkowa jest składnikiem licznych suplementów diety. Warto wiedzieć, że detoksykacja organizmu oraz ogólne odtrucie, wzmacnia  organizm, przywraca naturalny balans, zdrowie i siły witalne oraz poprawia metabolizm, co jest bardzo ważne  w trakcie walki z nadwagą.

Oczyszczanie zgodne z naturą

Zaletą oczyszczania organizmu z użyciem ziemi okrzemkowej jest naturalność procesu i brak szkodliwości dla człowieka. Żadne pasożyty nie przeżyją kontaktu z okrzemkami-  uszkadzają ich powłoki ochronne i działają na nie silnie odwadniająco. Nie wszystkie pasożyty można wykryć w badania. Stosowanie ziemi okrzemkowej pozwala je usunąć z organizmu. Takim oczyszczaniem interesują się osoby, które mają problemy skórne, np.: trądzik, łamliwe włosy i paznokcie. Jedną  z przyczyn takiego stanu rzeczy są toksyny w organizmie.

Ziemia okrzemkowa to duża pomoc w usuwaniu pasożytów z organizmu. Krzem jest właściwym rodzajem naturalnego budulca włosów i paznokci. Dzięki ziemi okrzemkowej można zmniejszyć, a nawet wyeliminować takie dolegliwość, jak:  bóle pleców i stawów, łuszczycę czy  wszelkiego rodzaju wysypki. Udowodniono, że większe spożycie krzemu zwiększa odporność i witalność, zmniejsza artretyzm, poprawia samopoczucie  i przyśpiesz gojenie ran i złamań kostnych. Warto stosować ziemię okrzemkową, aby zapobiegać zakażeniom górnych dróg oddechowych, zmniejszyć objawy alergii pokarmowej, zapobiegać nadciśnieniu krwi, minimalizować skłonności do zaparć, zapobiegać bezsenności.

Dodatkowe właściwości ziemi okrzemkowej

Ziemia okrzemkowa to klucz do zdrowia – obniża poziom złego cholesterolu, spowalnia postęp miażdżycy, wspomaga leczenie cukrzycy i perystaltykę jelit, co pozwala kontrolować wagę. Badania naukowe  i doświadczenie pacjentów pokazały, że  zwiększa mineralizację kości, chroni przed osteoporozą i urazami mechanicznymi oraz chroni przed próchnicą. Po zastosowaniu ziemi okrzemkowej ustępują lub łagodnieją problemy trawienne. Użytkownicy wskazują także na niewielki minus ziemi okrzemkowej – jej nieprzyjemny smak.

Opinia lekarzy o produkcie

Medycy ostrożnie podchodzą do ziemi okrzemkowej. Uważają, że obecny stan jest niewystarczający, aby potwierdzić wszystkie właściwości i wymaga dalszego zainteresowania zespołu badaczy. Zalecają, aby nie przekraczać dawki stanowiącej 0,1 procenta (1/1000) masy produktów żywnościowych przyjmowanych w ramach codziennego menu, a w czasie suplementacji pić dużo wody.

Lekarze radzą, aby nie stosować  produktu u dzieci poniżej 12 roku życia oraz u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie mogą jej stosować także osoby z astmą. Ziemia okrzemkowa jest dostępna w stacjonarnych oraz internetowych sklepach ze zdrową żywnością w postaci tabletek lub proszku do rozpuszczenia w wodzie. Spożywa się ją przed pierwszym posiłkiem. Nie przyczynia się do rozwoju chorób, które już występują w organizmie osoby stosującej ten preparat. 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *